Презентиции

14 жовтня День захисника України

Сквернословие

Презентация для девочек

Попередження насильства

Здоровье

Насилие в семье

 

         Поскольку в наше время существует и широко распространена агрессия, то можно говорить и о её жертвах – детях и подростках, пострадавших от насилия.

         Насилие – это такое отношение, обращение одного человека с другим, которое нарушает право другого быть полноценной личностью.

         Насильственные действия могут проявляться в самых разных формах: от клички, оскорбительного взгляда до убийства.

         В домашнем насилии различают такие виды: пренебрежение, жестокое обращение и сексуальное злоупотребление. Остановимся кратко на каждом из них.

         Пренебрежение – это отсутствие надлежащей родительской заботы, когда ребёнок является бездомным, нуждающимся, живёт в физически опасном окружении. Родители не обеспечивают жизненно необходимые потребности ребёнка: в пище, одежде, приюте, уходе, медицинском обслуживании и защите от опасных условий. Здесь близким по значению понятием является «сирота при живых родителях».

         Физически жестокое обращение – это преднамеренное и осознанное применение жестоких телесных наказаний или причинение ребёнку неоправданных физических страданий.

         Сексуальное злоупотребление – это использование ребёнка для сексуального удовлетворения взрослого человека. Оно может совершаться в различных формах: развратные действия, половые сношения или попытки таковых, изнасилование, инцест, демонстрация порнографии и проституция несовершеннолетних.

         Кроме названых, ещё можно выделить психологическое насилие – это систематическое унижение и оскорбление ребёнка родителями или другими членами семьи.

         Пережитое в детстве и юношестве насилие имеет фатальный исход для дальнейшего психологического самочувствия и общего развития человека. Последствия насилия хотя и нарушают здоровье детей и подростков, но не имеют чётко выраженных симптомов, по которым можно было бы установить первопричину отклонений. Тяжесть последствий зависит от тяжести самого насилия.

Жертвы насилия живут в постоянном страхе, что это может повториться или что об этом все узнают. Часто дети и подростки, испытавшие насилие, ощущают себя соучастниками или виновниками произошедшего. У них появляется необоснованная смена настроения, нарушения сна, тревожность, депрессии, которые могут сопровождаться попытками самоубийства. Из-за недоверия к миру появляются замкнутость и чувство одиночества.

Отдалёнными последствиями насилия часто становятся алкоголизм, преступное поведение, употребление наркотических веществ, попытки самоубийства.

 

 

Подростковая агрессивность.

 

В современном мире агрессивность детей, подростков и молодёжи становится важной социально-психологической проблемой. И проблема заключается в том, что, с одной стороны, в наше время нужны такие качества, как настойчивость, упорство, активность и инициатива. С другой же стороны – если эти качества слишком сильно развиты, они могут перерасти в агрессивное поведение.

Зачастую многие подростки под агрессивным поведением понимают только лишь причинение физического вреда другому человеку. Однако все мы понимаем, что словом обидеть и унизить можно даже сильнее, чем силой.

Основными источниками демонстрации агрессивного поведения являются СМИ, семья и ближайшее окружение человека. Агрессия становится банальной и привычной в жизни современного подростка: СМИ демонстрируют, как с её помощью побеждает добро, достигаются цели. Им прививается мысль о том, что агрессивным быть выгодно.

Японский учёный С.Мураяма отмечает резкое огрубление подростков и молодёжи в современном мире, их нечувствительность по отношению к другим людям, обнищание души при обогащении информацией. Он видит причины проблемного поведения в трёх факторах: 1)внутренняя неустойчивость, связанная с половым созреванием; 2)стремление освободиться от ответственности за свои поступки; 3)неизбежное соревнование в способностях (конкурсы, олимпиады, экзамены и т.д.).

Действительно, современный мир требует от детей больших усилий для усвоения социального опыта и приспособления к окружающим условиям. Некоторые из них прилагают для этого чрезмерные усилия, что приводит в последствии к эмоциональным расстройствам и антисоциальному поведению. Антисоциальное поведение в свою очередь проявляется в ущемлении или игнорировании прав других людей, капризах, демонстративном поведении, отсутствии чувства долга и ответственности за свои поступки.

 

                                  ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПАЛІННЯ

 

      В Україні щороку 500 тис. підлітків починають курити


      
Всі попередження Мінздраву виявляються марними.

          Сьогодні тютюнопаління в Україні стало епідемією, а за поширеністю цієї поганої звички ми займаємо сьоме місце знизу з 132 держав світу.

          В нашій країні курить дві третини чоловіків і кожна п’ята жінка, що вдвічі більше, ніж в цивілізованому суспільстві.                     

          Так багато, як в Україні зараз, палили тільки в Америці у 1960-х роках, коли ще тільки з’ясовувалась небезпека цього явища. Оскільки ціни на сигарети у нас на 20% нижчі, ніж в Росії, та в шість разів нижчі, ніж у Польщі, то розраховувати на те, що ситуація зміниться сама собою, не приходиться.

          Саме тому відомі музиканти, спортсмени, письменники виступили з закликом розпочати боротьбу проти куріння та підписали «Маніфест українців проти куріння».
                      
         У той час доки реклама тютюнопаління в ЗМІ та образи суперменів в кіно створювали імідж успішності людини з сигаретою в руці, на наших очах виросло ціле покоління, яке отруєне нікотиновою залежністю.

          Статистика безжалісно констатує, що в Україні за рік вперше пробують закурити 500 тис. підлітків. В середньому в країні 100 тис. людей на рік помирає від хвороб, пов’язаних з палінням. За даними коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну», тільки у Харкові щороку помирає близько 3 363 чоловіків, або дев’ять людей на день. Слід зазначити, що наша область є однією з лідерів серед обласних центрів за темпами поширення куріння. Сьогодні на Харківщині курять 75% чоловіків та 23% жінок. Проте, на відміну від київських митців, місцева богема не квапиться донести правду, що куріння є злом, яке в середньому забирає у курця 15 років життя. Між тим, відомі столичні діячі культури, які підписались під «Маніфестом», взяли на себе зобов’язання брати участь у популяризації здорового образу життя, не відвідувати громадські місця, де курять, а також спробувати вмовити кинути когось зі своїх знайомих. 

         Аналогічна боротьба в інших країнах триває вже давно. На жаль, ми й тут пасемо задніх. Наприклад, у Канаді в 1963 р. курило 49% населення, а після масованої кампанії, через 40 років, тютюнозалежних громадян залишилось лише 15%. На Заході вже давно не модно ходити по вулиці з сигаретою в роті. Така поведінка там вважається ознакою поганого тону. В деяких компаніях навіть доплачують зарплатню тим, хто веде здоровий образ життя і не має нікотинової залежності. Це в допетровські часи курців наказували 60 ударами палками по п’ятах, а після великих пожеж приговорювали до страти.




         Відомі люди в країні вирішили пропагувати новий стиль успішної поведінки, вільної від куріння.
Вони відмовляються від проектів, які фінансуються тютюновими брендами, не стануть відвідувати бари й ресторани, в яких не забезпечено право на чисте повітря, будуть закликати курців відмовитись від куріння на публіці. 
          

             



 

ПАМ'ЯТКА   

для школярів

 

Шановні діти !

 

Сучасна людина живе у складному світі, який постійно змінюється та потребує від нього великих знань, вмінь та досвіду. Кожної хвилини у країні, місті, районі стаються неприємні, часто трагічні події. Дуже часто страждають більш непідготовлені до життя, довірливі, наївні, недосвідчені або дуже самовпевнені діти.

Використовуючи відсутність у них досвіду, злочинці скоюють шахрайства, крадіжки, пограбування та інші злочини проти особи. В останній час значно збільшилася кількість пограбувань, пов`язаних із заволодінням мобільних телефонів.

Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди:

-         увечері не ходіть поодинці.

-         якщо ви пізно повертаєтеся додо­му, попросіть знайомих, друзів супроводити вас;

-         якщо ви йдете пішки у вечірню годину, попросіть дорослого, якому ви довіряєте, чи сильнішого за вас провести вас. Не розмовляйте по мобільному телефону, вимикайте виклик телефону, а потім телефонуйте з безпечного місця;

-         якщо вам необхідно застосувати якісь доступні індивідуальні засоби захисту (наприклад, газовий балончик), тримайте його в руці або в зручній кишені.

-         плануйте свій маршрут освітленими місцями, уникайте парків, скверів, подвір'я, підозрілих місць і галасливих компаній;

-         вимикайте мобільні телефони, прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх;

-         не заходьте в під'їзд або в ліфт разом із незнайомцями, поче­кайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похило­го віку.

-         нікуди не йдіть з незнайомцями, якими б привабливими не були їх запрошення – у кіно, у кафе, покататися на велосипе­дах, човнах, машинах, подивитися якусь тварину, навіть допо­могти людям;

-         не треба на вулиці розмовляти з п`яними, навіть знайомими людьми, оскільки нетверезий чоловік дуже змінюється, його вчинки можуть бути непередбаченим та жорстоким;

Якщо ви почули на вулиці кроки за спиною або побачили підозрілу особу, яка йде назустріч вам – прискорте темп, пе­рейдіть декілька разів на іншій бік вулиці, поверніть.

Якщо хтось переслідує вас – не панікуйте: перейдіть на біг, прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, зайди до найближчого магазину або іншої установи.

Завжди повідомляйте батькам, де ви перебуватимете та коли плануєте повернутися додому.

Наодинці зі зловмисником

Якщо хтось наздогнав вас, а допомогти нікому, то в цій ситуації тримайтеся спокійно. Пам'ятайте, що інстинкт збереження життя підкаже вам, як діяти.

Якщо нападник озброєний, намагайтеся не робити різких рухів. Можна схитрувати, наприклад, удати з себе зомлілого або поводитися дивно, як божевільний.

На вимогу віддати мобільний телефон або гаманця ліпше спокійно це зробити.

Намагайтесь уважно розглянути злочинця, а потім, за першої ж можливості, повідомте в міліцію про напад.

Щоб не сталося з тобою, твоїми близькими, звертайся до міліції, де завжди знайдеш добру пораду та допомогу.

Також слід пам’ятати, щоб самому не вчинити злочин кримінальна відповідальність за скоєння крадіжки, пограбування та вимагання де предметами посягання є мобільний телефон або  гроші наступає з 14 років, а за скоєння шахрайських дій з 16 років.

Шановний школяр, не забувай, що розпивання слабоалкогольних напоїв (пива, лонгеру, рево) та куріння у громадських місцях (школі, спортивних спорудах, вулицях, скверах) тягне за собою адміністративну відповідальность з 16 років, а якщо ви не досягли цього віку то адмінісмтративну відповідальність несуть ваші батьки.

    Шановні учні, це слід пам’ятати кожному.

 

Кримінальна міліція у справах дітей

ГУМВС України в Донецькій області

 

Comments: 2
  • #2

    Веремьева Лиза (Wednesday, 28 March 2018 18:03)

    Ув.Александр Валерьевич мне очень понравилося етот сайт потому- что я многому научилась

  • #1

    Буртак Давид (Wednesday, 28 September 2016 11:03)

    Здравствуйте,уважаемый Александр Валерьевич.С удовольствием делаю домашнее задание. Надеюсь,что завтра будет хорошая погода,что бы пойти в школу. Жду вашего урока.А как у вас дела? С ув. ученик 7-го класса Буртак Давид.